LÁSD A KÜLÖNBSÉGET! 2012 Minden jog fenntartva! A weboldalak tartalmának, képeinek másodközlése, felhasználása csak a tulajdonos írásos engedélyével lehetséges. Weboldal üzemeltetôje: Srauf Kft. TERMÉKEK FELÜLETKEZELÉS SRAUF-MARKETING KFT. AJTÓ-ABLAK STÚDIÓ 7020 Dunaföldvár, Gábor P. u. 13. Tel./fax.: 06/75 341-045 Mobil: 06/30 249-1065 E-mail: sraufajtoablak@gmail.com Nyitva tartás: Hétfő: zárva Kedd-Péntek: 9.00-17.00 Szombat: egyeztetett időpontban Vasárnap: zárva Részletek >> ................................................
HÍRLEVÉL FACEBOOK ................................................ ................................................

A felület

Termékeinket MILESI ipari felületkezelő rendszerrel felületkezeljük. A színt minden esetben a megrendelő választja ki MILESI színmintából. Natúr termék vásárlása esetén az otthoni felületkezeléssel a termék 65-67%-át tudjuk csak lefesteni, míg az ipari felületkezeléssel a termék teljes felületét le tudják kezelni. A festett termékeket elemenként festik, és csak festés után állítják össze.

Felületkezelés folyamata:

  • 1; A kész keretet festés előtt benedvesítik, így a fa felszívja a nedvességet, az apróbb szálak kinyílnak. Ezt csiszolással eltávolítják, így simább lesz a felület.
  • 2; Alapozó (XHT...) - vizes pác, pigmentet tartalmaz. Mártással visszük fel a felületre, így mindenhol befedjük a keretet. Száradás után újból csiszoljuk.
  • 3; Középső festék (XBC...) - Ezt a réteget mártással és szórással is fel lehet vinni a felületre. Uni-akril alapanyagú tömítő anyag. Kikötés után színtelenné válik.
  • 4; Fedőfesték (XGC...) - Az alapozó és a fedőfesték közösen adja meg a végleges színt.

    Amennyiben korábban már vásárolt festett ablakot vagy ajtót, abban az esetben javasoljuk felületfelújító szettünket.

    A festett felületek frissítő kezelésére javasoljuk az XGC35 jelölésű termék évenkénti használatát. Így javíthatjuk festett ablak, ajtó felületének állapotát.
    Kezelés előtt nedves ruhával alaposan tisztítsuk meg a felületet - csiszolni NEM szabad! A tiszta és száraz felületre új, tiszta rongydarabbal illetve a szettben forgalmazott mikroszálas kendővel kell a felújító anyagot felhordani.

    Ha nyílászárója a fokozott környezeti hatásoknak köszönhetően elvesztette fényes küllemét, abban az esetben az ablakot, ajtót az XGC33 jelölésű termékkel javasoljuk újra lakkozni.
    Kezelés előtt a felületet 220-240-es finomságú csiszolópapírral átcsiszoljuk, portalanítjuk, majd legalább 2 rétegben felhordjuk a felújító anyagot.

    Beltéri nyílászárók, lambériák felületkezelése:

      Beltéri felületek kezelésére a MILESI vékonylazúrok (XGT6...) használata javasolt.

      Fő jellemzőjük, hogy a fába beszívódnak, és a felületen vékony, viaszos filmréteget képeznek, ezért nem gátolják a repedéseken bütüfelületeken keresztül a fa belsejébe szívódó nedvesség szabadkipárolgását. A vékonylazúrok maximálisan színtartóak, biocidtartalmuknak köszönhetően megvédik a faanyagot a különböző gombáktól.

     
    Használata:
    1. Faanyag előkészítése, csiszolása 120/150-es csiszolópapírral
    2. XGT6... vékonylazúr felhordásalazúr ecsettel (~0,1 l/m²)
    3. Enyhe csiszolás például 150-es szemcsefinomságú csiszolószivaccsal,
    vagy 240-280 finomságú csiszolópapírral
    4. XGT6... vékonylazúr felhordása lazúr ecsettel (~0,1 l/m²)
     
    Javaslat a felújításra:

    A HYDROCROM vizes-bázisú lazúrrendszer felújítását 2 legfeljebb 3 éves időközönként el kell végezni. A vékonylazúrral kezelt felületeket karbantartás megelőzően enyhén vizes rongydarabbalalaposan le kell tisztítani. A tiszta és száraz felületre ecsettel vagy hengerrel egyenletesen kell az XGT6... jelölésű anyagot felhordani. Enyhe csiszolást követően 30-80% XHC6-talmeghígítva, elkerülendő a színek lemélyülése.

     
    FONTOS: Az XGT vékonylazúrok kizárólag XHC6-tal hígíthatóak!!
     
     

    Kültéri nyílászárók felületkezelése:

      Kültéri nyílászárók kezelésére a MILESI vastaglazúr (XGC...) használata javasolt.

      Fő jellemzője, hogy a végső színt is meghatározó gombamentesítő impregnálást/alapozást (XHT...) követően, egy enyhén színezett, testeslakkszerű filmréteget (XGC43/M) képezünk a fa felületén, ami egy síma, puha tapintású, elegáns felületet fog biztosítani szerkezetünknek. Ez a filmréteg páraáteresztő, de nem vízáteresztő

    Használata:
    1. A faanyag előkészítése 120/150-es csiszolópapírral
    2. XHT...gombamentesítő impregnáló felhordása lazúr ecsettel (~0,1 l/m²)
     - száradás:
      20°C-os hőmérsékleten 4-6 óra  
    3. XGC43/M fedőlazúr felhordása lazúr ecsettel (~0,1 l/m²)
    4. Csiszolás például 150-es szemcsefinomságú csiszolószivaccsal, vagy 240-280 finomságú csiszolópapírral
    5. XGC43/M fedőlazúr felhordása lazúr ecsettel (~0,1 l/m²)

    - száradás:   20°C-os hőmérsékleten 4-6 óra  

     
    Javaslat a felújításra:

    A lazúros és festett felületek frissítő kezelése előtt tiszta, enyhén átitatott rongydarabbal alaposan le kell tisztítani. A felületeket nem szabad megcsiszolni. A tiszta és száraz felületre új rongydarabbal illetve a szettben forgalmazott mikroszálas kendővel egyenletesen kell az XGC35 jelölésű felújítandó anyagot felhordani.